Okul Güvenliğini Artırmanın 6 Yolu Güvenlik Kamera sistemi

 Okul Güvenliğini Artırmanın 6 Yolu Güvenlik Kamera sistemi

Okul güvenliği ve okul güvenlik kamera sistemleri

Okullar, dershaneler, kolejler, üniversiteler ve diğer eğitim kurumları güvenlik konusunda birçok tehditle karşılaşmaktadır. Okullar ve eğitim kurumları güvenlik kamera sistemi ve akıllı geçiş sistemlerinin en fazla ihtiyaç duyulduğu yerlerdir.

Toplu alanlardaki güvenliği sağlamanız için sizlere birkaç önerimiz var. Okul güvenliği için aşağıdaki uyarımızı dikkate almalısınız.

1. Güvenlik Açığı Alanlarına Güvenlik Kameraları Kurun

Okulunuzu gözden geçirmek ve güvenlik kameralarını kurmak için kaç yer için güvenlik kamera sistemi ihtiyacınız olduğunu belirlemek çok önemlidir. Okul bütçeleri sıkı olsa da, tüm ana giriş ve çıkışların, ortak alanların ve bina çevrelerinin kapsadığından ve kapsama boşluklarının olmadığından emin olmak önemlidir.

Okullardaki Güvenlik Kameraları için En İyi Konumlar Nerededir?

Okul Güvenliğini Artırmanın 6 Yolu Güvenlik Kamera sistemi 1
Okul güvenliği – Güvenlik kamera sistemi
  • Tüm ana giriş ve çıkışlar
  • Koridorları
  • Bina çevresi
  • Kafeteryalar
  • Kütüphaneler
  • Bilgisayar laboratuvarları
  • Oyun alanları ve dinlenme alanları
  • Atletik alanlar
  • Otoparklar

Yüksek trafikli ve yüksek riskli yerlere güvenlik kamera sistemi takmak, öğrenci ve personel güvenliğini artırmaya, yükümlülükleri azaltmaya ve hırsızlığı ve maddi hasarı caydırmaya yardımcı olabilir.

2. Bir Video Güvenlik Sistemi Kurun

Bir güvenlik kamera sistemi okulunuzda güçlü bir suç caydırıcı seçeneği olabilir ve üniversitenizde veya eğitim kurumunuzda  güvenliği artırmak için ilk savunma hattınızdır.

Yüksek çözünürlüklü güvenlik kameraları ve çok kanallı video kaydediciler, yüksek trafikli ve okulunuzun en savunmasız bölgelerindeki etkinlikleri yakalamanızı ve görüntülemenizi ve okulunuzun ve kampüsünüzün iç ve dış mekanlarını 7/24 izlemenizi sağlar.

Güvenlik kamera sistemi, etkinliği kaydeder ve suçluları başarılı bir şekilde tanımlamanız ve ceza vermeniziçin gereken  video kanıtlarını ortaya koyar.

3. Tüm Video Güvenlik Sistemlerinin Eşit Olarak Oluşturulmadığını Unutmayın

Birçok okul, okullarında bir video güvenlik sistemi satın almak ve kurmak için çeşitli satıcılara teklif verir ve bütçe kısıtlamaları nedeniyle en düşük fiyatlı satıcıyı seçin. Ancak, tek başına fiyata dayalı bir sistem ve güvenlik yükleyicisi seçmek okulunuz için en iyi güvenlik çözümünü sağlamayabilir, hatta ihtiyaçlarınızı karşılamayabilir.

Bazı satıcılar işi almak için düşük teklif verir, ancak sonunda bir okulun güvenlik gereksinimlerinin altında kalan bir güvenlik kamera sistemi kurarlar. Düşük teklif çözümü düzgün çalışmayabilir, videoya kaydedilen kişileri tanımlamak için gereken video çözünürlüğünü ve ayrıntıyı sağlayabilir veya gelecekteki genişletme için ölçeklenebilir olmayabilir.

Bu, uzun vadede size çok pahalıya mal olabilir, çünkü daha sonra tamamen yeni bir video güvenlik sistemi veya güvenlik kamera sistemi çözümü satın almayı ve kurmayı gerektiren sorunu “düzeltmek” için başka bir satıcı seçmeniz gerekir.

4. Bir Kapı Geçiş Kontrol Sistemi Uygulama

Geçiş kontrol sistemi çözümleri okulunuzun kritik alanlarına yetkisiz erişimi izlemenizi ve önlemenizi sağlar. Geçiş kontrol sistemi, birden fazla yerin ve binlerce personelin merkezi olarak izlenmesi ve yönetilmesi ile birlikte ek bir koruma katmanı sağlar.

IP tabanlı Geçiş kontrol sistemi çözümleri, okulunuz, öğrencileriniz ve personeliniz için daha güvenli bir ortamın yanı sıra, uygun ve uygun maliyetli erişim yönetimi sağlayan her boyuttaki kurulum için çok uygundur.

IP tabanlı erişim kontrolü, ihtiyaçlarınız büyüdükçe ve bütçeniz izin verdiğinde ağınıza daha fazla kapı eklemenizi sağlayan esneklik sunar. Buna ek olarak, haftalık programlara ve tatillere kolay erişim yönetimi sağlar ve basitleştirilmiş yönetim ve erişim yönetimi sunar.

5. Mobil Gözetim Ekleyin

Mobil DVR’ler, okullara otobüsleri, sürücüleri ve öğrencileri izlemek için ekstra bir göz seti sağlar ve zorbalık, güvensiz sürüş,  pervasız davranışlar gibi zorlu sorunların üstesinden gelir.

Okul otobüsü filonuza bir mobil DVR eklemek, otobüs yolda, otobüs durağında ve park halindeyken neler olup bittiğini görmenizi sağlayacaktır. Birçok mobil DVR, otobüslerin konumunu GPS aracılığıyla gerçek zamanlı olarak izleme olanağı sağlar.

Mobil DVR’ler, sürücünün hesap verebilirliğinin yanı sıra öğrenci güvenliğini artırmaya yardımcı olurken, aynı zamanda genel ulaşım ve personel maliyetlerini de azaltır.

6. Acil Durumlara Hazırlık Planının uygulanması

Acil durum hazırlığı etkili bir güvenlik planının bir parçasıdır.

Acil durum hazırlığı, okul yöneticileri ve öğretmenlerinin yanı sıra güvenlik görevlileri, emanetçiler ve otobüs şoförleri gibi destek personelini de içerir. Okul yöneticileri, acil durum tatbikatları ve eğitimin gerçekleştirilmesine yardımcı olmak için yerel kolluk kuvvetleri, itfaiye birimleri ve EMS ile de çalışabilir.

Potansiyel tehditleri değerlendirmek ve okul kampüsünde şiddeti önlemek için iyi hazırlanmış bir okul personeli ve okul acil durum en iyi uygulamaları konusunda tam eğitimli olmak, genel okul güvenliğini ve güvenliğini geliştirmek için önemlidir.

Okul ve Kampüs Güvenlik Çözümleriyle ilgileniyor musunuz?
Güvenlik uzmanlarımız bir güvenlik ihtiyaçları değerlendirmesi sağlayabilir ve uygulamanız için doğru olan ideal okul güvenliği çözümünü bulmanıza yardımcı olabilir.

İster küçük bir özel okul, ister gündüz bakım merkezi, ister birden fazla okula sahip büyük bir okul bölgesi, ya da genişleyen kampüsü olan bir kolej veya üniversite – ihtiyaçlarınızı ve konum gereksinimlerinizi karşılamak için ideal güvenlik çözümüne sahibiz. Güvenlik uzmanlarımızdan biriyle görüşmek için hemen arayın.

Bloğumuzu takip etmek için tıklayın.