Network, network yönetimi, network bileşenleri

 Network, network yönetimi, network bileşenleri

network sistemleri ve kurulumu izmir network sistemleri

İşletmeniz, para karşılığında ürün veya hizmet dağıtan bir makineden çok daha fazlasıdır. Yaşayan ve nefes alan bir şeye benziyor. Tıpkı insan vücudunda olduğu gibi, bir işte tüm parçalar birbirine bağlıdır ve işleri ilerletmek için birlikte çalışır.

Bir şirketin yönetimi beyinse, çalışanları kaslardır. Kaslar, kan tarafından taşınan oksijen olmadan çalışmaz. Kan, kalp ve dolaşım sistemi olmadan vücuda pompalamaz.

Veriler ağınız üzerinden damarlar boyunca kan gibi ilerler ve işlerini yapması gereken çalışanlara hayati bilgi sağlar. Ticari anlamda dijital ağ , kalp ve dolaşım sistemidir. Düzgün çalışan bir ağ olmadan, tüm işletme çöker. Bu yüzden ağları sağlıklı tutmak hayati önem taşır. Kalbi sağlıklı tutmanın sağlıklı bir yaşam sürmesi için kritik olması gibi, sağlıklı bir ağ da başarılı bir iş için anahtardır. Network yönetimi ile başlar.

Network (Ağ) Yönetimi Nedir?

Network, network yönetimi, network bileşenleri 1
network yönetimi network bileşenleri

Network yönetimi, bir network altyapısını yönetmek; işletmek ve sürdürmek için kullanılan süreçleri, araçları ve uygulamaları ifade eder . Performans yönetimi ve hata analizi de network yönetimi kategorisine girer. Basitçe ifade etmek gerekirse, network yönetimi ağınızı sağlıklı tutma sürecidir ve bu da hem işinizi hemde performansınızı sağlıklı tutar.

Network Yönetiminin Bileşenleri Nelerdir?

Network, network yönetimi, network bileşenleri 2
network yönetimi

Network  yönetiminin tanımı genellikle geniştir, çünkü ağ yönetimi birkaç farklı bileşen içerir. Network yönetimi veya ağ yönetimi yazılımı hakkında konuşulduğunda sıklıkla duyacağınız terimlerin bazıları şunlardır:

  • Network yönetimi
  • Network bakımı
  • Network işletmesi
  • Network sağlama
  • Network güvenliği

Network bileşenleri ile ilgili ayrıntılı makalelerimizi görmek için buradan makalelerimize göz atabilirsiniz.

Network Altyapısına Gelince Network Yönetimi Neden Bu Kadar Önemli?

Network yönetiminin tüm amacı network altyapısının sorunsuz ve verimli çalışmasını sağlamaktır. Network yönetimi size yardımcı olur:

  • Maliyetli network kesintilerinden (Network kaynaklı hatalar genellikle yüksek maliyetler doğurur) kaçının
  • Sistem verimliliğini artırın
  • Network güvenliğini artırın
  • Network performansının bütünsel bir görünümünü elde edin

Maliyetli Network Kesintilerinden Kaçının

Network kesintisi çok maliyetli olabilir. Aslında, endüstri araştırması, maliyetin dakikada 5.600 dolara veya saatte 300.000 dolardan fazla olabileceğini gösteriyor . Network kesintileri sadece bir finansal ücretten daha fazlasını gerektirir. Ayrıca müşteri ilişkileri üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Yavaş ve yanıt vermeyen kurumsal networklar çalışanların müşterilere hizmet vermesini zorlaştırır. Ve yetersiz hizmet alan müşterilerin ayrılması hızlı olabilir.

Sistem Verimliliğini Artırın

Ağın her yönünü izleyerek, etkili bir Network yönetim sistemi aynı anda birçok iş yapar. Bu, sistem personelini başka şeylere odaklanmak için serbest bırakır.

Network Güvenliğini Artırın

Network yönetimine odaklanarak, son kullanıcıları yaymadan ve etkilemeden önce tehditleri tanımlamak ve bunlara yanıt vermek kolaydır. Network yönetimi aynı zamanda yasal düzenleme ve uyumluluk gereksinimlerinin karşılanmasını da amaçlar.

Network Performansına Bütünsel Bir Bakış Kazanın

Network yönetimi, ağınızın nasıl performans gösterdiğiyle ilgili eksiksiz bir görünüm sunar. Sorunları tanımlamanızı ve hızlı bir şekilde çözmenizi sağlar.

Etkili Network Yönetimi ve Network Altyapısını Korumanın Zorlukları Nelerdir?

Network altyapıları karmaşık olabilir. Bu karmaşıklık nedeniyle, etkili Network yönetimini sürdürmek zordur. Teknolojideki ve bulut sistemlerde meydana gelen ilerlemeler, daha yüksek Network hızları ve Network kullanılabilirliği için kullanıcı beklentilerini artırdı. Bunun da ötesinde, güvenlik tehditleri her zamankinden daha gelişmiş, çeşitli ve sayısız hale geliyor. Büyük bir ağınız varsa, birlikte sorunsuz bir şekilde çalışması gereken birkaç cihaz, sistem ve araç içerir. Ağınız ölçeklendikçe ve şirketiniz büyüdükçe, yeni potansiyel arıza noktaları ortaya çıkar. Artan maliyetler de devreye girer.

Kısacası, Network yönetimini çevreleyen zorlukların listesi uzun. Neyse ki, çözümler var. Network yönetimi yazılımından başka bir yere bakmayın.

Network Yönetimi ile İşinizi Sağlıklı Tutun

Sağlıklı kalmak için düzenli kontrollere ihtiyacınız olduğu gibi, işiniz de öyle. Dijital ağınız, verileri işletmenin tüm bölümlerine kanalize eden dolaşım sistemidir. Vücudunuzu sağlıklı tutmak için kalbinize dikkat etmeniz gerektiği gibi, işinizin iyi ve başarılı olmasını sağlamak için Network altyapınızı izlemeniz gerekir. Doğru Network yönetim sistemi, altyapınızı sağlam ve işletmenizi sağlıklı tutacak şeydir.

Network Yönetimi ve Network kurulumunda işinizi uzmanına teslim ederek hem veri güvenliğinizi hem de sisteminizi en iyi şekilde yönetin. Uzmanlarımızdan bilgi ve destek almak için hemen iletişime geçin.