Kamera Sistemleri İzmir yetkili servisi

 Kamera Sistemleri İzmir yetkili servisi

kamera sistemleri izmir

Kamera sistemleri İzmir ve çevre ilçelerinde pek çok firma tarafından tercih edilmektedir. İşletme ya da farklı mekanlar için önemli olan hangi kamera teknolojisinin tercih edileceğidir. Kamera sistemlerinde en çok tercih edilmekte olan teknolojiler AHD ve IP kameralardır. Günümüzde iki teknolojide aktif olarak kullanılabilmektedir. Geçmişte kullanılmakta olan analog güvenlik kameralarının çözünürlük olarak düşük olması nedeni ile günümüzde bu eski tip kameralar tercih edilmemektedir.  Bu iki kamera sistemi arasındaki fark ise AHD sistemler CCTV kablo kullanılırken, IP kameralarda CAT6 kablo kullanılmaktadır. Görüntü kalitesi bakımından kıyaslandığında ise IP kameralar görüntü açısından daha iyidir ama maliyet açısından AHD kameralar daha uygundur.

Kamera sistemleri İzmir uzmanları ev ve küçük işletmelerde sekiz adete kadar güvenlik kamerası kullanılabilmektedir. AHD kamera kullanımı ev ve küçük işyerleri için her ne kadar uygun olsa dahi tadilat, ekleme ve çıkarma gibi durumların değerlendirilmesi ile orta ve büyük ölçekli işletmeler için IP kameralar daha uygundur.

Kamera sistemleri İzmir işletmelere güvenlik kamerasının ek özelliklerini de sunmaktadır. Güvenlik kameralarına ses kaydı, gece görüşü, uzaktan izleme ve odak açı gibi farklı özellikler eklenebilir. Farklı markaların üretmiş olduğu kamera sistemlerini tercih edebilirsiniz. Fakat kameralara eklenecek olan ses kaydı ya da hem kamera hem de video kayıt cihazı desteklemesi gerekmektedir. Bazı kamera sistemlerinde dahili mikrofon bulunurken bazılarına ise ekstra mikrofon kullanılması gerekebilir.

Kamera sistemleri İzmir bölgesinde kullanım alanlarına göre farklı kameralar tercih edilmelidir?

Güvenlik kameralarının kullanım yerlerine göre farklı güvenlik kamerası seçilebilmektedir. Kamera sistemleri iç mekan ya da dış mekana göre marka ve modelin yanı sıra lens, hava koşullarına dayanıklılık, gece görüş mesafesi gibi farklı özellikler kamera sisteminin hangi ortamda kullanılacağını etkilemektedir. Kamera sisteminin kullanıldığı alana göre kullanım ömrünün uzun olması ve güvenlik sisteminin yağış ya da farklı hava koşullarından etkilenmemesi için dış ortamlarda mutlaka bullet kameralar tercih edilmelidir. Eğer iç ortamda yeterli ışık ve koşullar sağlanır ise dış ortam kameraları iç ortamda da kullanılabilir.

Kamera sistemleri İzmir ile ilgili tüm detaylı bilgileri bulmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kamera sistemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Kamera Sistemleri ile ilgili güncel bilgiler için bizi takip edebilirsiniz.

editor