İzmir Kamera Sistemleri CCTV Periyodik Bakımı

 İzmir Kamera Sistemleri CCTV Periyodik Bakımı

Kamera Sistemler İzmir

İzmir CCTV Kamera Sistemi Periyodik Bakımı

Günümüz şartlarında güvenlik son derece önemli bir konudur. Güvenliğin sağlanması, teknolojik gelişme ve imkanlarla beraber her geçen gün bir adım daha ileriye taşınmaktadır. Güvenlik için alınan önlemlerden en önemlisi güvenlik kamerası sistemi kurmaktır. Olası hırsızlık ya da suçların önüne geçmede önemli bir caydırıcı gücü olan güvenlik kamerası sisteminde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. İzmir Kamera sistemi bakımı ve cctv sistem bakımı da bu hususlardan biridir.

Kamera Sistemleri İzmir

Kamera Sistemleri İzmir olarak; bir evin, aracın, dükkanın, mülkün ya da herhangi bir malın korunması sıkı güvenlik önemlerini gerektirmektedir. Teknoloji bu güvenlik önemlerini alma ve güvenliği sağlama aşamasında son derece faydalı bir destekleyicidir.

CCTV olarak kısaltılan güvenlik kamerası sistemi, her geçen gün daha da yaygınlaşarak hem devlet ve firmalar tarafından hem de bireysel anlamda kullanılmaktadır. Bu yaygın kullanım İzmir kamera sistemi bakımı ve cctv sistemi bakımı konusunda profesyonelliği de beraberinde getirmektedir.

Kamera Sistemler İzmir
Kamera Sistemler İzmir

 

Müşteriye Özel Televizyon Sistemi

CCTV tanımı yapılırken karşımıza çıkan en kısa tanım, hizmeti alan şirkete özel televizyon sistemi tanımıdır. Herhangi bir kişi, şahıs, kurum, banka, havalimanı ya da fabrika için satın alınan güvenlik kamerası sistemi, o müşteri için bir kapalı devre televizyon sistemi oluşturur.

Kapalı devre televizyon sistemi; Kameralar, dijital kayıt yapan cihazlar, kamera lensler ve görüntünün aktarıldığı monitörlerden oluşur.

CCTV tanım olarak, kamera ağından alınan görüntülerin toplandığı ve yansıtıldığı sistemdir. İngilizcede “Close Circuit TeleVision” olarak adlandırılan kavramın kısaltılmışı olan CCTV, ‘kapalı devre televizyon’ anlamına gelmektedir. Normal televizyon yayını herkese ve her alandan yayın yaparken, bu isimden türetilen kapalı devre televizyon (CCTV) yayınında, belirli bir bölge, güvenlik kamerası sistemiyle görüntülenmek isteyen alan ya da trafik kontrolü gibi kısıtlı birimlerde uygulanmaktadır.

Bu sistemin sağlıklı ve verimli şekilde çalışması için cctv sistem bakımı ve kamera sistemi bakımı da kusursuz ve periyodik şekilde yapılmalıdır.

İzmir CCTV Sisteminin Nerelerde Kullanılır?

Güvenlik kamerası ağı olarak değerlendirilen CCTV, birçok amaçla birçok alanda uygulanmaktadır. Suçla mücadele ve güvenlik amacıyla kullanılmasının yanı sıra farklı alanlarda da hizmet vermektedir.

Güvenlik kamerası sisteminin kullanım alanları şöyledir;

Fabrika, konut, ev, iş yeri veya ürün kalite kontrol merkezleri

Trafik uygulamalarında trafiğin izlenmesi ve bu izlenme aracılığıyla yönlendirilmesi

Suça karışmış ya da kötü niyetli kişilerin yüz tanıma sistemleri desteği ile tespiti

Toplu taşıma araçlarında güvenliğin ve hizmet kalitesinin arttırılması

Olası kazaların ya da tedbirsiz davranışların getireceği durumların önlenmesi

Konferans, miting, konser ya da tiyatro gibi etkinliklerde farklı yerlerden görüntülü bağlantı sağlanması

İzmir Kamera Sistemi Bakımı (cctv sistem bakımı) Nasıl Yapılır?

Güvenliğin sağlanması, suçun önlenmesi ve sistemlerin / hizmetlerin işleyişinin kayıt altına alınarak müdahale edilip yönlendirilebilir olmasını sağlayan kamera sistemi bakımı da bazı püf noktaları gerektirmektedir. Cctv sistem bakımı nasıl yapılır? Kamera sistemi bakımı yapılır nelere dikkat edilir? Sistem bakımı için yapılması gerekenler nelerdir?

Güvenlik Kamerası Bakımında En Önemli Adımlar

Kameraların görüş sağlayan lenslerini sık sık temizleyin

Kamera görüş açısının kör noktada olmamasına dikkat edin ve açıyı düzenleyin

Güvenlik kamerası gövdesini kontrol edin

Kameranın korozyon kontrolüne dikkat edin ve periyodik olarak yapın

Kamera Sistemleri İzmir sistemin işler hale getiren tüm kabloların ve bağlı bulunduğu ünitelerin kontrolünü yapın

Kamera sistemine kaynaklık eden güç kaynağının durumunu kontrol edin

DVR’ın temizliğini yapın

Sabit sürücüyü yedeklemeyi unutmayın

Kayıt yapılıp yapılmadığını haftada en az bir kez kontrol edin

Işık açısı kamera sistemi ve görüntüleme için önemlidir. Aydınlatmayı iyi ayarlayın ve sık sık kontrol edin

Kamera kayıtlarının karışıklığa yol açmaması için saat ve tarihi ayarlayın

İlgili bakım firmalarıyla  sistem bakımı ve kamera sistemi bakımı konusunda kapsamlı ve detaylı bir anlaşma yapın

 

İzmir Cctv sistem bakımı Nasıl Yapılır?

Kapalı devre televizyon İzmir cctv sistem bakımı çeşitli uygulamalar sonucunda gerçekleştirilir. İşte kamera sistemi bakımı yapım aşamaları;

Hizmeti alacak olan işletme, kurum ya da konutun kullanım amacına göre, kurulumun yapıldığı alan ve kameraların görüş açıları kontrol edilir

Özel kalibrasyon araçları aracılığıyla kamera sistemi kalibrasyon işlemine tabi tutulur

Sistemin görüntüyü yansıtma ve ışığı alma düzeyleri bir dizi testten geçirilerek kontrol edilir.

Kayıt yapacak olan cihazların kapasitesi kontrol edilir ve gerekli görülüyorsa arttırılır

Kameraların toprak dirençleri, parazitlenme gibi sorunların önüne geçmek için ölçülür

İzmir Kamera Sistemi Bakımı Neden Yapılır?

Kamera sistemleri İzmir, güvenlik kamerası sistemi nedir ve bakımı nasıl yapılır sorularının yanı sıra, İzmir kamera sistemi bakımı neden yapılır?’ sorusunu yanıtlamak da son derece önemlidir.

Kamera sistemi kontrol ve bakımları periyodik olarak yapılmalıdır. İşletmelerin çalışma süresi ve mesai anlayışına göre kamera sisteminin kontrol aralığı da farklılık gösterebilir. Kamera sisteminin kurulduğu ortam, periyodik bakımın süresini ve sıklığını önemli derecede etkilemektedir. Tozlu ya da su temaslı, buharlaşma ihtimali yüksek mekanlarda kamera bakımları daha sık şekilde yapılması gerekmektedir.

Kamera sistemi sadece görüntülemek için değil aynı zamanda görüntüleri kaydetmek için yapılır. Görüntü kaydının sistemli ve periyodik olarak yapılabilmesi için, kapasitenin dolum oranı sık sık kontrol edilmelidir. Aksi takdirde kayıt işlemi gerçekleşmez bu da güvenlik için bir zafiyet olarak yansır.

Bizi takip edin.

 

volkan