AHD Kamera Nedir? 1080p Kayıt

 AHD Kamera Nedir? 1080p Kayıt

AHD Kamera Nedir?

AHD, Analog High Definition yani, yüksek çözünürlüklü analog anlamına gelir . AHD teknolojisi video sinyalini 500 metreye kadar geleneksel koaksiyel kablo üzerinden iletebilir ve renk gürültüsünü etkili bir şekilde azaltabilir. AHD kameralar daha iyi görüntü üretimi ile gelişmiş Y / C sinyali ayırma ve analog sinyal filtreleme teknolojisini kullanmaktadır. Geleneksel analog kameralarla karşılaştırıldığında AHD teknolojisi, görüntüleme konusunda önemli bir üstünlüğe sahiptir. IP kameraya benzer şekilde AHD’nin maksimum çözünürlüğü 1080P’ye kadar ulaşabilir. Bunun yanında AHD kameralar daha düşük güç tüketimine sahiptir. AHD Kamera birçok markada mevcuttur. Bunlardan bazıları ise; Samsung, Honeywell, LG, Haikon, Dunlop, Dahua, Pinetron, Bullwark, Tiandy, Cenova, Avenir, Neutron, Dcode, Avtech ve Hilook markaları mevcuttur. İzmir’de yetkili bayi olan Doruk Elektronikte AHD kamera temini yapabilirsiniz. Kamera modellerimizin tanıtımları için aşağıdaki linkten konularımıza ulaşabilirsiniz.

AHD Kamera Modelleri

AHD Kameranın Özellikleri:

• 720p / 1080p çözünürlükte yüksek görüntü kalitesi
• AHD teknolojisi, bir sinyal oluştururken ve analog sinyalin parlaklık ve renk bileşenlerinin bir bölümünü oluştururken aşamalı bir tarama kullanır ve buda, bulanıklığı ve yanıp sönmeyi ortadan kaldırarak renk üretimini iyileştirir.
• Güvenilir ve ucuz bağlantı kolaylığı sağlamaktadır
• AHD veri iletim teknolojisi, kompozit kablo da dahil olmak üzere veri iletimi için kullanılabilir.
• Bir ağın kalite kaybı olmadan döşenmesi için uzun mesafelere kadar
• Video verileri 500 metre mesafeye kadar kalite kaybı olmadan iletilir.
• Gecikmesiz nitel video
• IP sistemleri için gösterge gecikmesi yok.
• Evrensel uygulama
• AHD video kayıt cihazları üç modda, yani üç tür video kamerada çalışabilir: standart analog D1 / 960H, AHD ve IP olanlar. Bu, halihazırda kurulu olan IP veya / ve standart analog video kameraların AHD video kaydediciye bağlanmasını sağlar.

960H Çözünürlük Görüntü

AHD Kamera Nedir? 1080p Kayıt 1
960H CCTV kamera çözünürlüğü

AHD Çözünürlük Görüntüsü (720p AHD)

AHD Kamera Nedir? 1080p Kayıt 2
720p AHD CCTV kamera çözünürlüğü

1080p AHD Kamera Çözünürlüğü

AHD Kamera Nedir? 1080p Kayıt 3
1080p AHD CCTV kamera 825

Analog 960h vs 720p AHD

Analog CCTV standart tanımının HD video gözetim görüntüleri ile karşılaştırmasını görmek için bu videoyu izleyin. Bu ilk video, 960 analog CCTV çözünürlüğünü 720p AHD kamerayla karşılaştırıyor. Farkı gerçekten görmek ve görmek için YouTube video oynatıcısını 720p çözünürlüğe ve tam ekrana ayarlayın.

 

Analog 960h vs 1080p AHD Kamera

Bir sonraki videoda 1080p AHD CCTV kamera ile analog CCTV kamera karşılaştırılıyor. Her iki kamera da aynı AHD DVR’ye bağlanır (analog kameraları da destekler). Analog kameranın çözünürlüğü 960 x 480’dir. Yüz tanıma için dijital olarak yakınlaştırma söz konusu olduğunda daha yüksek çözünürlüğün ne kadar fark yarattığını izleyin.

 

1080p HD Video Gözetimi

Çeşitli 1080p AHD kamera stillerini kullanarak çekilen videoları görmek için bu oynatma listesindeki videoları izleyin.

 

AHD analog CCTV kameraların yerini alacak mı?

Bunu tabiki Zaman gösterecek.

CCTV teknolojisi son derece istikrarlı ve uygun fiyatlar ile müşterilere sunuluyor.

Gözetim endüstrisindeki bazı insanlar, analog CCTV’nin yıllar önce aşamalı olarak kaldırılacağını düşündü. 2007 yılı civarında, megapiksel çözünürlüklü IP kameralar popülerlik kazanıyordu. Bununla birlikte, çoğu IP kameraların kurulumu daha zor olduğunu ve fiyatlandırmanın birçoğunun daha yüksek çözünürlüğü haklı çıkarmasına asla yetmediğini buldu.

HD-SDI 2010 hakkında gözetim endüstrisine geldi (yıllardır film ve HDTV yapmak için kullanıldı). HD-SDI kameraları gerçekten sevmeme rağmen, bunların kabulü sınırlı. Bazıları bunun nedeni HD-SDI için koaksiyel kabloyu çok uzun mesafelerde çalıştıramayacağınızı ve video balun’ların (UTP kablosuyla kullanmak için) desteklenmediğini söylüyor. 1080p HD-SDI görüntü kalitesi olağanüstü.

AHD, diğer HD güvenlik kamerası türlerinin analog CCTV pazarını ele geçirmesini engelleyen ana sorunları ele almaktadır. Kurulum yapan firmalar geleneksel analog CCTV kameralarla aynı koaksiyel kabloyu kullanabilir ve aynı maksimum mesafede çalışırlar. AHD kameralar için video balunlar , CAT5 gibi UTP kablosu kullanmayı tercih edenler için mevcuttur. AHD kameralarda fiyatlar analogdan biraz daha fazladır.

Son olarak, kullanıcıların hem “analog HD kameraları” hem de geleneksel analog CCTV kameralarını (CVBS) kullanmasına izin veren yüksek kaliteli hibrit dijital video kayıt cihazları bulunmaktadır. Bu, güvenlik sistemi sahiplerinin DVR’larını yerinde tutarken mevcut CCTV kameralarını kullanmalarını ve zaman içinde HD’ye yükseltmelerini sağlayacaktır. Bu yeni DVR’larda bulunan uygulamalar ve yazılımlar, kullanıcıların kameralarını HD çözünürlükte uzaktan görüntülemelerini sağlamaktadır.

İzmir Güvenlik Kamera sistemleri, İzmir AHD Kamera Sistemleri ile ilgili olarak hizmet veren kamerabilgisayar.com adresine giriş yaparak bireysel ve kurumsal hizmet alabilirsiniz.

Firmanın iletişim bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  • İsmet İnönü Caddesi Kılıç İş Hanı No:2 D:3 Narlıdere – İZMİR
  •  Telefon: +90 232 234 50 05
  •   GSM: +90 532 742 49 57