İşletmeniz ve eviniz için güvenlik kamerası seçimi

 İşletmeniz ve eviniz için güvenlik kamerası seçimi

Internet Protokolü (IP) ve Power Over Ethernet (PoE) kamera sistemleri, hızla iş sınıfı gözetiminde yeni endüstri standardı haline geliyor. 1080p’den 4K Ultra-HD’ye kadar üstün görüntü çözünürlüğünün yanı sıra telefon, tablet veya PC üzerinden uzaktan görüntüleme ve kolay tak ve çalıştır kurulumu gibi üstün özellikler ile son teknoloji güvenlik sağlar. Güvenlik kamerası ürün seçimi ve keşif için tıklayarak yardım alabilirsiniz. Diğer seçim yöntemleri için sizler için hazırladığımız AHD kamera sistemleri makalemizi okuyabilirsiniz.

CAT5 / 6 kablolaması olan yeni binalar veya mülkler için mükemmel bir seçimdir. IP güvenlik kameralarına veya en son IP gözetim sistemlerine yükseltmek isteyen bir işletme veya mülk sahibiyseniz, doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacak bazı kolay adımları sizler için sıraladık.

IP Güvenlik Kamerası Gözetimine Başlarken

Bir PoE kamera sistemi satın almak söz konusu olduğunda, güvenlik kameralarını, kabloları ve video kayıt cihazlarını ayrı olarak satın alabilir veya ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde özelleştirilmiş eksiksiz bir güvenlik sistemi satın almayı seçebilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin, PoE güvenlik kamera sisteminizin ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde uymasını sağlamak için bu faktörlerden bazılarını dikkate almak önemlidir.
• Giriş noktalarına ve mülk boyutuna göre ihtiyacınız olan kamera sayısı
• Açık hava CCTV kameraları saldırılara ve hava koşullarına dayanıklı olmalıdır
• Genel depolama gereksinimlerinizi ve bant genişliği gereksinimlerinizi belirleyin
• Güvenlik sisteminin kurulum ve kullanım kolaylığı
• Gözetim izleme alanı içinde ve çevresinde uygun aydınlatma koşulları
• Bir PoE kamera sistemine yükseltmenin en iyi seçim olup olmadığını öğrenebilmeniz için mevcut gözetim kurulumları

Doğru Güvenlik Kamerası Stilini Seçin

Bir güvenlik kamera sistemi satın almadan önce, kendinize mülkünüz için ne tür CCTV kamera ve stilin ideal olduğunu sormak önemlidir. Hareket algılama ve pan-tilt-zoom gibi özellikler ister misiniz? Dış mekan kullanımı için dayanıklı ve korumalı kameralar mı arıyorsunuz? Ya da bağımsız izleme için basit bir kablosuz sistem mi istiyorsunuz? Farklı ihtiyaçları karşılamak için tasarlanmış çeşitli güvenlik kameraları vardır.
Dome kameralar: Bu güvenlik kameraları koruyucu bir kubbeye sahiptir ve geniş açılı gözetimin gerekli olduğu iç mekanlarda kullanım için idealdir. Bunları bankacılık salonlarında, alışveriş merkezlerinde ve diğer ticari alanlarda kullanabilirsiniz.

İşletmeniz ve eviniz için güvenlik kamerası seçimi 1
dome kameralar

Kızılötesi bullet kameralar: Bunlar boyut olarak daha küçük, daha şıktır ve genellikle giriş noktaları, çıkışlar, garaj yolları, yürüyüş yolları ve diğer açık alanlar gibi sabit gözetim alanlarında kurulur. Bu tarzda gelişmiş PoE güvenlik kamera sistemleri vardır.

İşletmeniz ve eviniz için güvenlik kamerası seçimi 2
Profesyonel kutu kameralar: Bunlar, yollar, sokaklar, otoparklar, çevre duvarları, ön bahçeler ve diğer açık alanlar gibi açık alanlarda yaygın olarak kullanılan geleneksel tarzdaki kameralardır.

İşletmeniz ve eviniz için güvenlik kamerası seçimi 3
PTZ kameralar: Bu kameralar pan-tilt-zoom kontrol özelliğine sahiptir ve otoparklar, sokaklar, depolar ve halka açık alanlar gibi geniş alanların daha geniş ve daha esnek gözetimine olanak tanır.

İşletmeniz ve eviniz için güvenlik kamerası seçimi 4
Gizli kameralar: Bunlar, iş giriş noktaları veya eviniz gibi gelen ve çıkan insanları izlemek istediğiniz stratejik konumlarda gizli izleme için mükemmeldir.
Kablosuz kamera: Bunlar PoE ethernet kablolarını çalıştıramayacağınız durumlar için idealdir.