IP, AHD, Analog Kamera Sistemi İzmir

 IP, AHD, Analog Kamera Sistemi İzmir

güvenlik kamera sistemi izmir

Kamera sistemi İzmir ve çevresinde çalışan tüm işletmeler için güvenlik ve üretim hattının doğru işleyişinin sağlanmasına kadar pek çok alanda kullanılmaktadır. Uzman kadro öncelikle mekana en uygun kamera sistemini araştırmakta ve ihtiyaçları en doğru şekilde karşılayacak kamera sistemine karar verilmektedir. Ancak bu sistemin doğru yapılandırılabilmesi için farklı konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. Peki, kamera seçimi nasıl yapılmalıdır?

Güvenlik Kamera Sistemi İzmir nasıl seçilir?

Güvenlik kamera sisteminin kurulumunda en önemli detaylardan biri kameradır. Sisteme dahil edilecek olan kameraların belirlenmesinde kullanılmakta olan teknoloji, kullanım yeri ve amacı değerlendirildiğinde farklı pek çok alternatife sahip kamera değerlendirmeye alınabilir. Burada en önemli konunun ihtiyaçların tam olarak belirlenmesi ve ihtiyaca göre en uygun maliyetli olabilecek kameranın seçilmesidir. Maliyet, kamera sistemi İzmir işletmelerinde en önemli konular arasında yer almaktadır.

Kamera sistemi İzmir ve çevre ilçelerinde gerçekleştirilen kurulumlarda farklı teknolojiye sahip kameralar bulunmaktadır. Analog kameralar kamera sistemlerinde tercih edilebilecek en sık kullanılan ama daha eski bir teknolojiye sahip olan kamera sistemidir. Montajı son derece kolay ve maliyeti de oldukça düşüktür. Fakat bu kamera sisteminin çözünürlüğünün çok yüksek olmadığını bilmelisiniz. Ip kamera sistemleri diğer seçenektir ve bu kameralar tıpkı bilgisayarlar gibi bir ağa bağlanır. Videonun direk dijital ortama aktarılıyor olması kamera için ekstra bir kayıt cihazına ihtiyaç duyulmasının önüne geçer. Ip kameralar daha esnek ve kullanışlıdır. Ayrıca çözünürlük konusunda da analog kameralardan daha yüksektir. Bu neden ile büyük işletmelerde genellikle IP TV kameralar tercih edilmektedir.

Kameraların iç ortama mı yoksa dış ortama mı kurulacağı büyük önem sahibidir. Kamera türüne göre farklı kamera çeşitleri kullanılmaktadır. En eski kamera türü kutu kameralardır ve bu kameralar hava koşullarına uygun olmayan kameralardır. Kutu kameralar objektifsiz olarak satılmaktadır ve ilk bakışta az kapasiteli bir kamera gibi görünmektedir. Fakat bu kameralar endüstri standardına uygundur ve yüksek zoom özelliği gibi her tür görüntü için uygun mercekler sunmaktadır. Fakat bu kameranın farklı hava şartlarında farklı gövde seçeneklerine ihtiyacı bulunmaktadır. Bullet kameralar ise en sık kullanılmakta olan kamera türüdür. Bullet kameralar hava şartlarına uygun gövdesi ve gelişmiş olan gece görüş performansı sayesinde pek çok alanda kullanılabilen kamera türüdür. En kolay kurulumu olan kamera türüdür. Bir diğer kamera türü ise dome kameralardır.

Bullet ya da kutu kameralar ile kıyaslandığında daha az fark edilebilir kameralar arasında yer alır. Özellikle de estetik açısından kaygı duyulan mekanlarda önerilir.

Kamera sistemleri İzmir ile ilgili tüm detaylı bilgileri bulmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kamera sistemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Kamera Sistemleri ile ilgili güncel bilgiler için bizi takip edebilirsiniz.

editor