Hırsız Alarm Sistemleri İzmir yetkili servisi

 Hırsız Alarm Sistemleri İzmir yetkili servisi

Ev Otomasyon Sistemini Hacker Saldırılardan Koruyun

Hırsız alarm sistemleri İzmir bölgesinde yaşamakta olan ev sahipleri ve işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Ev ve işyerlerinin genellikle kapı, pencere gibi giriş noktalarına konumlandırılan algılayıcılar aracılığı ile algılanan hareketler panele alarm olarak iletilir ve sesli uyarı verilmesi prensibine dayanmaktadır. Hırsız alarm sisteminin en basit halinin panel, tuş takımı, siren ve sensörler olduğu söylenebilir. İhtiyaç ve istekler doğrultusunda alarm şirketi sensör sayısını artırabilir.

Hırsız alarm sistemleri İzmir işletmelerinde manyetik kontaklar büyük önem taşımaktadır. Bu kontaklar kapı ve pençelerin açık/ kapalı bilgisi, pır dedektörler ile ortamda bulunan hareketleri ve cam kırılma dedektörleri ile cam kırıldı bilgisi panele iletilmektedir. Bu sayede erken önlem alınabilmekte ve güvenlik birimlerine ilk anda haber verilebilmektedir.

Gaz algılama, su basma ve duman detektörüyle bağlantı kurularak gaz sızıntısı, su baskını ve yangın algılama gibi farklı sistemler ile aynı anda kullanılabilir. Acil durumlarda ise panik butonu sayesinde gerekli birimlerin adrese yönlendirilmesi sağlanır. Sistem tarafından algılanan tehdit durumlarında dahili ya da harici sirenler aracılığı ile sesli uyarı verilebilmektedir. Aynı zamanda acil durum için sistemde belirtilen kişiler ile otomatik olarak irtibata geçilir ve SMS gönderilerek durum bildirilir. Eğer sistem kamera ile bağlantılı çalışıyor ise acil durum irtibat kişileri kamera aracılığı ile mekanı kontrol edebilir. Bu sayede alarmın doğru mu yanlış mı tetiklendiği güvenlik görevlilerine bildirilerek gereksiz alarmların önüne geçilebilir.

Hırsız alarm sistemleri İzmir Doruk Elektronik Güvencesi

Hırsız alarm sistemleri İzmir ekibi tarafından kurulduğunda sadece tehdit anında uyarı vermez. Aynı zamanda gerekli durumlarda acil durum kişisi olarak eklenmek ve internet üzerinden ya da sabit hat üzerinden haber alma merkezinin sizinle iletişime geçebilmesi bunu alarm sisteminin kurulumu esnasında uzmanlara mutlaka belirtmelisiniz. Bu sayede her duruma anında müdahale edebilir acil durum yangın ise itfaiye, hırsızlık ise polise ya da sağlık problemi ise ambulansa mümkün olduğu kadar erken ulaşabilirsiniz.

Alarm takip sistemleri tarafından kullanıcıya sunulmakta olan en önemli kolaylığın güvenlik sisteminin bölgelere ayrılabilme özelliğidir. Bu özellik sayesinde büyük çaplı işletmelerde alarmın hangi bölgeden geldiği anında tespit edilebilmekte ve bu bölgeye müdahale edilmektedir.

Hırsız Alarm Sistemleri İzmir ile ilgili tüm detaylı bilgileri bulmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Hırsız Alarm Sistemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Hırsız Alarm Sistemleri ile ilgili güncel bilgiler için bizi takip edebilirsiniz.

editor