Hırsız alarm sisteminde 5 önemli kriter

 Hırsız alarm sisteminde 5 önemli kriter

Hırsız alarmı, ev güvenliğinizi arttırmak için üstleneceğiniz en önemli görevlerden biridir. Kriminologlar tarafından yapılan araştırmalar, hırsızların alarmın varlığı sebebiyle kesinlikle caydırıldığını ortaya koydu. Bunun yanı sıra, polis ve ev sigortanız da kabul edilebilir bir ev güvenliği seviyesine sahip olmanızı tavsiye edecektir. Kapılarınız ve pencerelerinizde uygun kilitlerin bulunduğundan emin olun ve ardından bir hırsız alarm sistemi takın ve tam çalışır durumda tutun.

Bazı sigorta şirketleri, uygun bir hırsız alarmı almanız için politikanızın bazı şartını belirler ve birinin evinize, işyerinize, deponuza girmeye çalışması durumunda, alarmınızın tam olarak çalışır durumda olmadığı tespit ederse, politikanız geçersiz sayılabilir.

Hırsız alarm sisteminde 5 önemli kriter 1

Evinizde kendinizi güvende ve huzurlu hissetmeniz önemlidir, bu yüzden her şey göz önüne alındığında, bir hırsız alarmına yatırım yapmak sizin yararınıza olacaktır.

Yabancı bir derginin yaptığı ankete katılanların %89’u hırsız alarm sistemi kullanıyor. Bu sayede işte olduklarında, tatilde olduklarında ve herhangi bir sebeple şehir dışında olmaları durumunda evlerini ve işyerlerini rahatlıkla güvende tutabiliyorlar.

Eviniz için alarm sistemi alırken göz önünde bulundurmanız gereken belirlediğimiz 5 kriter…

Ne tür bir hırsız alarmı tercih edersiniz?

Dört ana alarm türü vardır ve kablolu veya kablosuz seçeneklerden birini seçebilirsiniz. En temel olan, bir gürültü yapan ancak etkinleştirildiğinde kimseyle otomatik olarak temas etmeyen, sadece çan alarmıdır. Bu sistemler akıllı telefonlara bağlanabilir, bu nedenle alarm etkinleştirildiğinde veya sistem ayarlandığında veya ayarlanmadığında bildirim alırsınız.

İkinci seçenek, bir çevirici hırsız alarmı olduğunda, tetiklenirse otomatik olarak atanmış bir telefon numarasını arayacaktır. İzlenen alarmlar, daha sonra sözleşmeli yıllık veya aylık ücret karşılığında anahtar sahiplerini arayabilen veya gerektiğinde polisi arayabilen bir izleme şirketine başvuracaktır. En modern hırsız alarmı türü, bir uygulama aracılığıyla sizinle iletişim kuran akıllı ev güvenlik sistemidir. Ayrıca uzaktan kontrol edebilirsiniz ve bazı durumlarda ayrı bir şirket tarafından izlenebilir.

Eviniz ne kadar güvenli?

Alarm, evinizi korumanın etkili bir yoludur, ancak ihtiyaçlarınız için en iyi sisteme karar vermeden önce, mülkünüzün genel güvenliğini göz önünde bulundurun. Kapı ve pencerelerinizde uygun kilitlerin yanı sıra, güçlendirilmiş pencerelerin monte edilmesini de düşünebilirsiniz.

Dış mekan güvenlik aydınlatması, CCTV  davetsiz misafirlere de iyi bir caydırıcılık olabilir. Evinizin etrafında daha yüksek duvarlar, güvenli kapılar ve güçlü çitler olmasını sağlayın. Çakıl taşı, bir hırsızın yaklaştığını duyacağı anlamına gelir.

Ayrıca, ışıklarınız için zamanlayıcılara yatırım yapmayı düşünün, böylece uygun zamanlarda açılıp kapanırlar ve tatildeyken evde birileri olduğu izlenimini verirler.

Hırsız alarm sisteminde 5 önemli kriter 2

Kablosuz alarm ister misiniz?

Kablolu alarm, düşük voltaj kablolaması ile bir kontrol paneline bağlanan birkaç elektronik sensör içerir. Kablosuz alarm, kontrol paneline RF radyo sinyalleri ile bağlanan pille çalışan sensörler kullanır.

Kablosuz sistemler artık çok güvenilirdir ve bakımı daha pahalı olmalarına rağmen, kurulumu hızlı ve kolaydır.

Kablolu sistemler için ekipman daha ucuzdur. Bununla birlikte, normalde kabloları evinizin etrafında yönlendirmek zorunda kalacak profesyonel bir yükleyiciye ihtiyaç duyacakları için kurulumu daha pahalı olabilir. Kontrol panelinden güç alırlar.

Alarm izleme sözleşmesi yapmaya değer mi?

Birçok ev sahibi, daha fazla gönül rahatlığı için bir alarm izleme sözleşmesine yatırım yapmaya değer olduğunu söylüyor. Alarmınız tetiklenirse, sisteminizi izleyen özel şirket, sözleşmenizin koşullarına bağlı olarak sizi veya polisi uyaracaktır.

Yine yabancı kaynaklı bir derginin yaptığı ankette, alarm izleme sistemi olan kişilerin %72’si yüksek maliyetlerine rağmen bu sistemi tekrar tercih edeceğini ve bu sistem sayesinde kendilerini ve evlerini güvende hissettiklerini açıkladı.

Hangi özelliklere ihtiyacınız var?

Ek ücret karşılığında, alarm sistemi ile çok sayıda isteğe bağlı özellik mevcuttur. Bazı hane halkları ekstra özelliklerden faydalanmak isterken, diğerleri sistemi daha karmaşık hale getirdiklerini düşündükleri için temellere bağlı kalmayı tercih ederler.

İlk olarak, evcil hayvanlarınız varsa, istediğiniz son şey alarmınızı tetiklemesidir, bu nedenle evcil hayvan dostu sensörlere sahip bir sistemi veya hassasiyetini manuel olarak ayarlamanıza izin veren bir modeli tercih edebilirsiniz.

Eski akrabalarınız veya hareketlilik sorunları olan bir aile üyeniz varsa panik butonunu düşünün. Bazı alarmlar bölgelerde ayarlanabilir – örneğin, yukarıdan yatağa gittiğinizde, alarmı aşağıya ayarlayabilirsiniz, ancak üstteki bölgeyi kapalı bırakabilirsiniz.

Ayrıca bir uzaktan bakım sisteminiz olabilir, böylece bir sorun alarmdan kaynaklanırsa, teşhis edilebilir ve muhtemelen uzaktan düzeltilebilir.bir PIN koduna ihtiyaç duymadan bir anahtarlık kullanılarak uzaktan açılabilir veya kapatılabilir. Bu yöntemi kullanmak için yakında olmanız gerekir ve bu bir tatil evinden yapabileceğiniz bir şey değildir.

Mülkünüz için bir alarma yatırım yapmayı düşünürken, Doruk Elektronik en üst düzey hırsız alarmları ile sizlere tam koruma sağlıyor. Sektördeki 10 yılı aşkın tecrübesi ile evinizi ve işinizi güvende tutmaya yardımcı olabiliriz.

Alarm sistemleri ve diğer akıllı ev sistemlerimiz ile ilgili bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Hırsız alarm sistemleri ile ilgili diğer makalelerimize bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.