Güvenlik Sistemleri ve Güvenlik Kamera Uzmanları Hakkında

 Güvenlik Sistemleri ve Güvenlik Kamera Uzmanları Hakkında

Güvenlik kamerası; evinizi, işinizi, okulunuzu ve şehrinizi izlemeye, kontrol etmeye ve gerekli anda hızlı şekilde müdahale edilmesi için kurulan sistemlerdir. Peki bu sistemler kadar sistemi yapan yüklenici firmalar ne kadar önemlidir? Yaptığı işle ne kadar ilgisi bilgisi ve tecrübesi bulunmaktadır. Her proje farklı olsa da, bir sözleşme imzalamadan önce yüklenici firmalara sorulması gereken bazı sorular vardır. İşte güvenlik kamerası ve güvenlik sistemleri yapan firmalara sormamız gereken en önemli sorulardan bazıları…

Ne tür sabit diskler kullanıyorsunuz?

Güvenlik Sistemleri ve Güvenlik Kamera Uzmanları Hakkında 1

Pan-Tilt-Zoom ve Balıkgözü lensler gibi özelliklere sahip en yeni üst düzey IP ağ kameralarına yatırım yapabilirsiniz, ancak firmanız yedek bir sabit sürücü kullanıyorsa, ciddi performans ve kullanım ömrü sorunları yaşayabilirsiniz. Kurulumu yapan firmanın ne tür bir sabit disk kullanmayı planladığını bildiğinizden ve sizi projeniz için doğru araçlarla donattıklarından emin olun.

Gözetim kaydı için, kamera kayıt cihazı uyumlu sınıfı sabit diskleri veya daha iyisini kullanmalısınız. Piyasada birçok seçenek olsa da, sisteminizin optimum performans ve güvenilirliği sağlamak için projeniz için doğru sabit diskleri kullandığından emin olun. kamera kayıt cihazı uyumlu ve önerilen sabit disklere bazı örnekler şunlardır: Western Digital Purple, Seagate SkyHawk ve Toshiba S300.

Güvenlik endüstrisi için oluşturulan depolamayı kullanmamanın sonuçları, önemli görüntüleri kaybetmek anlamına gelebilir; özel gözetim sabit diskleri masaüstü sabit disklerinden daha güvenilir, dayanıklı ve ileri düzeydedir. Ancak, sizin veya güvenlik firmanızın, sabit sürücünüzün gözetim sisteminizle uyumlu olduğundan emin olmanız önemlidir.

Güvenlik sistemi uzmanlarımız, sisteminize güç sağlamak için doğru kamera ekipmanına ve sabit disklere sahip olduğunuzdan emin olmak için her adımda sizinle birlikte çalışır. Projeniz için doğru güvenlik kamera sistemini oluşturmak üzere sizinle nasıl çalıştığımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için Göz atın: Harddiskler

Bağlantılarımızı nasıl su geçirmez hale getireceksiniz?

Güvenlik kamera sisteminiz şirketiniz için önemli bir yatırımdır ve sisteminizi uzun vadede korumak için kameralarınızın her birine giden ve kameralardan gelen bağlantıları korumak çok önemlidir. Anlaştığınız güvenlik firmasının hava koşullarına dayanıklı önlemlerini ve başarısız olursa ne olacağına dair doğru tahminler yürüttüğünden emin olun. 

Kameranızın IP derecesi, kameranın muhafazası tarafından sunulan koruma derecesini sınıflandırır. Güvenlik kameralarınız içeride olacaksa, muhtemelen yüksek sıcaklık derecesine sahip kameralara ihtiyacınız olmayacaktır. Ancak, kameralarınızın aşırı hava koşullarına dayanması gerekiyorsa, daha yüksek sıcaklık derecesine sahip kameralara ihtiyacınız vardır. Dış mekan kameralarının neme, rüzgara, toza ve diğer koşullara maruz kalması muhtemel olduğundan dolayı, tercih edilecek sistemlerin en az IP66 veya daha iyi kameralar kullandığından emin olun. 

Uygun sıcaklık derecesine sahip kameralar kullanmaya ek olarak, dış mekan kameralarınızın bağlantılarını korumak için güvenlik firması tarafından kullanılan hava koşullarına karşı koruma önlemleri en az IP66 olarak derecelendirilmelidir. Elektrik bandı, hava koşullarına dayanıklı olmayan kutular veya yanlış yalıtılmış hava koşullarına dayanıklı kutular, aşırı koşullarda kesilmez ve güvenlik kamera sisteminizde kritik bir arızaya neden olabilir. 

Ne tür kablo kullanıyorsunuz?

Güvenlik Sistemleri ve Güvenlik Kamera Uzmanları Hakkında 2

Bir köprü inşa edildiğini gördüğünüzde, inşaat şirketinin tüm projenin daha sonra çökmemesini sağlamak için mevcut olan en kaliteli kabloları kullanmasını umuyorsunuz, değil mi? Aynısı, yükleyicinizin kullandığı ağ kabloları için de geçerlidir. Doğru ağ kabloları olmadan, sisteminiz hayal ettiğinizden daha hızlı arıza yaşayabilir.

Kurulumcunuz ne tür kablolar kullandıklarından emin değilse, muhtemelen CCA veya Bakır Kaplı Alüminyum Kablolar kullanıyorlar. CCA kabloları, kurulumcuların kurulumda paradan tasarruf etmelerinin bir yoludur ve uzun vadede size daha sık mal arıza verir. Kurulumcunuz bakır kaplı yedeklerden çok daha üstün olan bakır kablo kullanmalıdır. 

Sisteminize kurmak ve ağ kablosunu çalıştırmak için bir yükleniciye binlerce lira ödeyecekseniz, kullandıkları kablonun gelecek nesil güvenlik kameraları için yeterli olduğundan emin olmak istersiniz. Günümüzün en yaygın gözetim uygulamalarının çoğu için Cat5E standarttır. Ancak, projenizi geleceğe hazırlamak için Cat6 tercih edilir. 

Aylık ücretler var mı?

Birçok kurulumcu, kamera sisteminizi rehin alır ve aylık fatura içeren uzun vadeli bir sözleşmeye kaydolmanızı bekler. Sözleşmeniz sona erdiğinde veya aylık faturayı devre dışı bıraktığınızda, canlı görüntüleme seçeneklerine, kayıtlara veya her ikisine birden erişemezsiniz. kamerabilgisayar.com ile asla aylık bir sözleşme için kaydolmanızı istemiyoruz. İlk kurulum faturanızı bizimle ödediğinizde sisteminizi size teslim ederek sadece teknik destek vermekle yükümlü oluruz.

Başka bir yerde hizmet verebilir misiniz?

Güvenlik şirketinizin daha önce yaptığı çalışmalara işlere kesinlikle bakmalısınız. Firmanın referansları ile görüşerek hatta izin verirseler deneyerek doğru kişi ile iletişime geçtiğinizden emin olabilirsiniz.

Güvenlik sistemleri tercihleriniz ve güvenlik kamera seçimleriniz ile ilgili olarak yazılarımızı takip edebilirsiniz. Makalelerimize ulaşmak için tıklayın.

Güvenlik sistemi ve güvenlik kamera uzmanlarımız ile görüşme yaparak ücretsiz keşif hizmeti almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.