Güvenlik Kamerası Kaydetme Seçenekleri

 Güvenlik Kamerası Kaydetme Seçenekleri

Güvenlik kamerası her zaman nasıl kaydedilir? Veya bir güvenlik kamerası kaydedicisinde istediğiniz olayları veya görüntüleri nasıl kaydedersiniz?

Ve hangi güvenlik kamera kayıt cihazlarını almalısınız?

Bugün, en pop kaydediciler arasında bir NVR (Ağ Video Kaydedici), bir DVR (Dijital Video Kaydedici), bir bilgisayar (aslında bilgisayardaki sabit sürücü), bir Micro SD kart, FTP sunucusu ve Bulut bulunmaktadır.

Bu yazıda, güvenlik kameralarınızı bu kayıt cihazlarına kaydetmenin yöntemleri hakkında ayrıntılı olarak konuşacağız.

7/24 güvenlik kamera videonuzu kaydetmek için bu 5 seçeneği deneyin. Ve bilmeniz gereken başka bir şey, tüm bu yöntemlerin 7/24 için değil, sadece kayıt cihazına istediğiniz hareket olaylarını kaydetmenize izin vermesidir.

Seçenek 1. NVR / DVR’a Güvenlik Kamera Video Kaydetme Her Zaman

Güvenlik kamerası kaydetmenin en iyi yolu bir NVR (Ağ Video Kaydedici) veya DVR (Dijital Video Kaydedici) kullanmaktır.

Çoğu NVR ve DVR, 1 TB, 2 TB, 3 TB, vb. Gibi büyük kapasiteli yerleşik bir HDD ile birlikte gelir. Daha fazla depolama için NVR / DVR’a e-SATA üzerinden harici bir sabit disk sürücüsü takabilirsiniz.

Bir güvenlik kamerasını NVR veya DVR’a kaydetmek, videonun HDD’ye kaydedilmesi anlamına gelir. Bu nedenle HDD kapasitesinin videoyu ne kadar süreyle kaydedebileceğiniz ve 7/24 video kaydı yapıp yapamayacağınız üzerinde büyük bir etkisi olacaktır.

Bir NVR, güvenlik kameralarınızın her zaman kayıt yapmasını sağlayabilir , örneğin yalnızca videoyu değil , PoE güvenlik kamerası NVR sistemi olan ses olan Reolink RLK8-410B4’ü de alabilir .

İşte bu ürün tarafından yakalanan ve bir sundurma korsanının birinin ön kapısından bir paket çaldığı tüm süreci gösteren video görüntüleri.

Ve kayıt ağınızla uğraşmayacak, çünkü videoyu iletmek için özel ağları var, bu da video kaydının bant genişliklerinizi “yemeyeceği” anlamına geliyor. Yalnızca cep telefonunuzda uzaktan görüntüleme gerektiğinde veya bir bilgisayar üzerinden canlı akış elde etmek istediğinizde, güvenlik kamera sistemi İnternet’e erişir.

Güvenlik kameraları kaydederken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şey uygun bir NVR veya DVR seçmektir. Birçok bağımsız NVR ve DVR yalnızca aynı markanın kameraları için çalışır ve diğer markaların ürünlerinin uyumsuz sorunları olabilir.

Bu nedenle, en iyi çözüm kameraları ve aynı markadan bir NVR / DVR satın almak veya bir setin tamamını seçebilirsiniz.

NVR / DVR’a Sürekli Kayıt Güvenlik Kamera Videosu için Adımlar

Güvenlik kamerası video ve sesinin NVR / DVR HDD’ye kaydedilmesi çok basittir. Örnek olarak Reolink kameraları ve NVR’yi ele alalım.

Adım 1. Kameraları NVR kaydediciye bağlayın.

Adım 2. ürünlerin güç kaynağı olduğundan emin olun. Şimdi kameralar ve NVR birbirine bağlı ve iletişimi başlatabiliyorlar.

Adım 3. NVR’ı bir monitöre (veya bir HD TV’ye) bağlayın. Monitör ayar ekranını görüntüler.

Adım 4. Video kayıt ayarlarına gidin.

Adım 5. Şimdi 7/24 kayıt veya hareket algılama kaydı gibi kaydı ayarlayabilirsiniz (bu, yalnızca kameralar hareketli bir eylem algıladığında kayıt başlayacağı anlamına gelir).

Güvenlik Kamerası Kaydetme Seçenekleri 1

Artık güvenlik kameralarının NVR’a kaydedilmesini sağladınız. Orada olmadığınızda neler olup bittiğini kontrol etmek için videoyu daha sonra oynatabilirsiniz. Ayrıca videoyu bir SD karta aktarabilir ve kaydedilmesini istediğiniz yere aktarabilirsiniz.

Uzaktan izleme istiyorsanız, örneğin işteyken cep telefonunuzdan canlı akış almak istiyorsanız, NVR’yi ağınıza bağlayın (NVR’yi yönlendiriciye bağlayın).

Seçenek 2. IP Kameraları SD Karta Kaydetme

Birçok IP kamerada dahili bir SD kart bulunur. SD kartın kapasitesi normalde 16 GB veya 32 GB’dir ve yalnızca hareket olayı kaydı içindir . Yani, yalnızca bir hareket olayı olduğunda kamera SD karta kayıt yapar.

Ve Reolink Argus 2 gibi bazı güvenlik kameraları, hareket olay kaydı için kendi Micro SD kartınıza koyma seçeneğine sahip olmanızı sağlayan bir SD kart yuvasına sahiptir.

İşte bu pille çalışan güvenlik kamerası tarafından çekilen gündüz video kaydı.

IP Kameraları SD Karta Kaydetme Adımları

Adım 1. IP kameranızın bir SD kartı desteklediğinden ve bir SD kartının takılı olduğundan emin olun.
Adım 2. Güvenlik kamerasını ağa bağlayın.
Adım 3. Aynı ağa sahip bilgisayarda, güvenlik kamerası yazılımını / uygulamasını çalıştırın.
Adım 4. Yazılım kameraya bağlandıktan sonra, istediğiniz tüm ayarları başlatın.
Adım 5. Normalde, bir IP kamerayı SD karta kaydetmek varsayılan bir ayardır. % 100 garanti etmek için, bu seçeneğin seçili olup olmadığını kontrol edin.

Kamera çevrimdışı olsa bile, hareket olaylarını SD karta kaydedebilir.

Bir sonraki makalemizde sizler için diğer kaydetme seçeneklerini sizlere anlatacağız. Bu makalelerimiz için bloğumuzu takip edebilirsiniz.

Uzman desteği almak için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.