Güvenlik kamera kayıtlarını sıkıştırma, video sıkıştırma

 Güvenlik kamera kayıtlarını sıkıştırma, video sıkıştırma

Video sıkıştırma, ham dosyaları daha küçük bir biçime sıkıştırdığı için güvenlik kamerası görüntülerinin kaydedilmesinin en önemli bir parçasıdır. Bu, sabit sürücünüzde daha fazla video depolamanızı sağlar. Üç tür video sıkıştırma vardır:

  • H.264 sıkıştırma – Bu, video dosyalarınızı sıkıştırmanın en iyi, en etkili yoludur. Küçük resim gruplarını birlikte değerlendirip kopyaları kaldırarak dosyaları sıkıştırır.
  • MJPEG sıkıştırma – Bu biçim, videonun her karesini değerlendirip sıkıştırarak çalışır. Bu, hareketli JPEG olarak da adlandırılır, çünkü her kareye ayrı bir JPEG görüntüsü olarak davranır.
  • MPEG4 sıkıştırma – Bu en eski biçimdir ve yaygın olarak kullanılmaz. Büyük ölçüde H.264 sıkıştırması ile değiştirilmiştir.

Neden video sıkıştırma kullanmalıyım?

Video sıkıştırmayı izlemenin önemli bir parçası yapan şey dosyaları sıkıştırma yeteneğidir – bu, sabit sürücü alanınızı en üst düzeye çıkarır, böylece sabit sürücünüz dolmadan daha uzun süre daha fazla video depolayabilirsiniz.

Çok uzun videolar veya yüksek kaliteli HD videolar kaydettiğinizde büyük video dosyaları sorun haline gelir. Kameranızın otomatik olarak hareketle kaydettiği 30 saniyelik bir video çok büyük olmayacak, ancak mağazanızdaki bir alıştırma videosunun 10 dakikalık bir videosu olacak. Ek olarak, 5MP’de kaydedilen bir video ve tam 30 FPS, bir videodaki şüphelileri tanımlamakta yardımcı olacaktır, ancak aynı zamanda çok büyük bir dosya olacaktır. 

Sisteminizin optimize edilerek hem uygun maliyet hem de uygun donanımların kullanımı için bir uzmana danışmanızda fayda var. Güvenlik kamera kayıtlarını optimize etmek için hemen bir uzmana başvurun.

Kayıt cihazınız için en iyi harddisk seçimleri için gözatabilirsiniz.

Güvenlik kamera sistemleri ve kayıt cihazları için bloğumuzu takip edebilirsiniz.