Geçiş kontrol sistemi nedir

 Geçiş kontrol sistemi nedir

geçiş kontrol sistemi

Geçiş kontrol sistemleri iş gücümüzü ve organizasyonumuzu düzenlememize ve güvence altına almamıza yardımcı olan sistemlerdir. Her yerde uygulayabileceğiniz en iyi kontrol sistemlerinden biridir. Bu sistem kalabalığı rahat ve kolay bir şekilde engeller.

Bu sistemleri farklı yerlerde kontrolü ele almak için kullanabiliriz. Bunları kamusal alanlarda ve özel sektörlerde de uygulayabiliriz. Kalabalıkları organize bir şekilde ele almak için, bir seferde bir kişinin girmesine izin vermek için turnike gibi bir giriş kontrol sistemi ekleyebiliriz. Bu, kalabalığı yapılandırmanın yanı sıra verimli bir şekilde yönetmenize de yardımcı olacaktır.

İstasyonlar, oteller, bankalar, restoranlar, havaalanları vb. Gibi halka açık yerler, giriş yapan biletli personeli doğrulamak için geçiş kontrolleri uygulanabilir. Geçiş kontrol sistemi ayrıca, yetkisiz bir giriş olup olmadığını kontrol etmek için kullanılır. Geçiş Kontrol Sistemleri sadece işletmeler için değildir. Apartman Kompleksleri, Toplum Merkezleri, Otoparklar ve hatta Kolej Kampüslerinden herhangi bir yerde kullanılabilirler.

Geçiş kontrol sistemi nedir 1
Geçiş kontrol sistemleri

Geçiş kontrol sisteminin kullanım alanları nelerdir?

Geçiş kontrolünün amacı, yalnızca yetkili kişilerin fiziksel veya mantıksal sistemlere erişmesini sağlamaktır. Organizasyon ve verilerin güvenliğini sağlar. Herhangi bir yetkisiz kullanıcı, herhangi bir bilgi olmadan tesise girmeye çalışırsa sistem kontrol edebilir. Ağlar, bilgisayar sistemleri, uygulamalar, dosyalar ve hassas veriler gibi uygulamalardan kişisel olarak tanımlanabilir. Tüm kriterleri kontrol eder ve kişinin girmesine izin verir.

Herhangi bir dış faktörün tesisinize hiçbir şekilde zarar vermemesini veya zarar vermemesini sağlamak için geçiş kontrol sistemleri, müşteri verilerinin izlenmesi, uyarılması ve toplanması gibi farklı güvenlik yöntemleri ile donatılmıştır.

Piyasada farklı tipte geçiş kontrol sistemleri bulunmaktadır. İş gereksinimlerinize ve güvenlik uyumluluğunuza bağlı olarak, her türlü geçiş kontrol sistemini seçebilirsiniz. Tüm sistemler farklı özelliklere ve uygulamalara sahiptir ve işinize göre değişir.

En yaygın kullanılan erişim kontrol sistemleri Turnikeler, Döner Kapılar, Kapı: Geçiş Kontrolü,  PortACC Geçiş Kontrolü, Otopark Ödeme Sistemi, REA: Bilet Kabul Sistemidir. Bu geçiş kontrol araçları güvenliği mümkün olan en iyi şekilde sağlayacaktır.

Kendiniz için en uygun fiyatla geçiş kontrol sistemi kurdurmak istiyorsanız hemen teklif alabilirsiniz.

Geçiş kontrol sistemleri hakkında daha iyi bilgi almak için makalelerimize gözatabilirsiniz.