DVR’den En İyi Şekilde Yararlanmak için 11 İpucu

 DVR’den En İyi Şekilde Yararlanmak için 11 İpucu

DVR Kayıt Cihazı

Video güvenliği dijital video kayıt cihazları , gözetim sisteminizin kalbidir ve bu nedenle sisteminizin kritik bir bileşenidir. DVR satın alımınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak 11 ipucu derledik:

1. Doğru kayıt ekipmanını ve özelliklerini seçin

Video güvenlik ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak başlayın. Birden fazla bina ve girişi izlemek için birçok kamerayı desteklemek için çok sayıda kanal girişine sahip bir DVR‘ye mi ihtiyacınız var? Videonuzu uzaktan görüntülemek ve yönetmek için bir DVR‘ye çok sayıda sabit disk depolama alanına veya uzaktan izleme özelliğine mi ihtiyacınız var?

2. En uygun sayıda kanala sahip bir Güvenlik DVR seçin

DVR‘nizi seçerken, mevcut ve gelecekteki güvenlik ihtiyaçlarınız için uygun sayıda kanala sahip olduğunuzdan emin olun.

Analog DVR’ler

Çoğu analog DVR 4, 8 ve 16 kamera için giriş sağlar. Şu anda ihtiyacınız olandan daha fazla kamera kanalına sahip bir DVR seçmek en iyisidir; daha fazla güvenlik talebini karşılamak için sisteme daha fazla kamera ekleme esnekliği sağlamak için.

Hibrit DVR’ler

Hibrit bir DVR ile mevcut analog kameraları kullanabilir ve IP veya HD tabanlı bir güvenlik çözümüne geçiş yapabilirsiniz. Seçtiğiniz hibrit dijital video kaydedicinin ihtiyaçlarınıza bağlı olarak analog ve IP veya analog ve HD girişleri olduğundan emin olun.

DVR Kayıt Cihazı
DVR Kayıt Cihazı

3. Doğru kare hızını ayarlayın

Kare hızı, bir DVR‘nin her saniye ayarlanmış bir çözünürlükte kaydedebileceği kare sayısıdır. Düşük kare hızı, DVR‘nizin daha uzun süre kayıt yapmasını sağlayan daha az gerçekçi hareket kaydeder ve yüksek kare hızından daha az işlem gücü ve depolama gerektirir. Yüksek kare hızı daha ayrıntılı, gerçekçi hareket kaydeder ve daha fazla işlem gücü ve depolama gerektirir.

4. Üzerine yazma özelliği ile DVR kaydınızı tutun

Birçok DVR üzerine yazma koruması sağlar ve sabit sürücü dolduğunda kaydı durdurur. Kayda devam etmek için DVR‘nize ihtiyacınız varsa, sabit disk kapasiteye ulaştığında video güvenlik DVR’nızın daha önce video çekimlerine kayıt yapmaya devam etmesini sağlayacak üzerine yazma özelliğini etkinleştirmeniz gerekir.

5. Güvenlik DVR’nizi tam zamanlı bir güvenlik görevlisine dönüştürün

Bazı güvenlik DVR‘larında mevcut bir alarm sistemiyle entegre edebileceğiniz alarm girişleri ve çıkışları bulunur. Bu bağlantılar, hareket algılama ve kayıp algılama uyarısı gibi güvenlik özellikleriyle birlikte kullanılabilir. DVR‘nizde bunun gibi güvenlik özelliklerine sahip olmak, kendi kişisel güvenlik görevlinizin görev başında olması gibidir.

Hareket algılama

DVR‘ın hareket algılama özelliği, her kamera için bölgeleri önceden tanımlamanızı ve bölge içinde hareket algılandığında kamerayı kaydetmeye başlayarak sabit sürücü alanından tasarruf etmenizi ve kaydedilen videoyu optimize etmenizi sağlar. Bu özellik aynı zamanda bir olay olduğunda alarm ve e-posta ile uyarı almanızı sağlar.

Kayıp Tespiti

Bazı DVR‘larda ayrıca, elektrik kesintisi, uçucu hava, suç tahrifatı veya başka bir olay nedeniyle kamera sinyal kaybettiğinde sizi uyaran bir kayıp algılama özelliği bulunur. Bu özellik, diğer kameralarla bir kaydı tetiklemenizi veya alarm gibi harici cihazlardan uyarı almanızı sağlar.

DVR'den En İyi Şekilde Yararlanmak için 11 İpucu 1
Avenir DVR Kayıt Cihazı

6. Konuşmaların duyulmamasına izin verme

Videonuzla ses kaydı yapmak harika bir özellik. Çoğu DVR, ses kaydı yapmak için yüksek kaliteli bir mikrofon eklemenize veya kameranıza yerleşik mikrofonlardan yararlanmanıza olanak tanıyan ses kayıt özelliklerine sahiptir.

7. Güvenlik DVR’nizin kurcalamaya dayanıklı olduğundan emin olun

Kayıtlı videonuza yetkisiz erişimi önlemek için şifre koruması kullanın, DVR’ı gizleyin ve / veya bir güvenlik DVR kilit kutusu kullanın. Bir DVR muhafazası ayrıca ekipmanınızı kazara oluşan hasarlardan ve sıvı dökülmelerine karşı korumaya yardımcı olur.

8. Yatırımınızı dalgalanmalardan ve arızalardan koruyun

Kayıt kesintilerini önlemek ve elektrik kesintilerine ve kahverengi çıkışlara karşı korumak için yatırımınızı korumalı ve DVR ve kameralarınızı kesintisiz bir güç kaynağına (UPS) takmalısınız. Ayrıca, akünün tam şarjlı olduğundan ve uyarı ışığı göstermediğinden emin olmak için UPS’inizi sık sık kontrol etmek isteyeceksiniz.

9. Video Güvenlik DVR’nize neredeyse her yerden erişin ve yönetin

Çoğu modern DVR sisteminizi uzaktan görüntüleme ve yönetme özelliğine sahiptir. Uzaktan erişim ile DVR videonuzu internet üzerinden veya bir akıllı telefon uygulaması üzerinden ve uzaktan izleyebilirsiniz. Yüksek hızlı internet bağlantısı uzaktan izleme için en iyisidir.

10. Videonuzu (ve sesinizi) boşaltmaya hazır olun

Bazı güvenlik DVR’leri kolay boşaltma özelliğine sahiptir, böylece verilerinizi DVR’den DVD, ağ veya USB flaş sürücüye yükleyebilirsiniz. Yüksüz veriler, bir suç kanıtı gerektiğinde kaydedilmiş gözetim videosunu kolluk kuvvetleri ve diğer kurumlarla paylaşmak için özellikle önemlidir.

11. Yeterli sabit disk depolama alanı edinin

Güvenlik DVR’nizin sabit disk depolama kapasitesi, güvenlik uygulamaları için çok önemlidir, çünkü bu uygulamalar depolama için önemli talepler getirebilir. Kayıt gereksinimleriniz arttıkça videoyu depolamak için daha fazla sabit disk depolama alanına ihtiyacınız olacaktır. İhtiyacınız olabileceğini düşündüğünüzden daha fazla dahili sabit disk alanına sahip bir DVR seçmek her zaman en iyisidir.

Depolama İhtiyaçlarınızı Değerlendirin

Yerleşik güvenlik sınıfı sabit sürücüye sahip bir güvenlik DVR’ı seçerken, ihtiyaç duyabileceğiniz sabit sürücü depolama miktarını hesaplarken dikkate almanız gereken birkaç nokta vardır:

  • Gerekli video depolama gün sayısı
  • Kamera sayısı
  • Kamera başına FPS
  • Günlük kayıt saati
  • Haftanın günleri kayıt
  • Kayıt çözünürlüğü
  • Video sıkıştırma

En uygun fiyatla kayıt cihazlarına gözatmak için ziyaret edebilirsiniz.

Kayıt cihazları ile ilgili diğer makalelere gözatmak için tıklayın.