Bebek Kamera Sistemleri Nedir Ne İşe Yarar

 Bebek Kamera Sistemleri Nedir Ne İşe Yarar

Bebek kamera sistemleri, ebeveynlerin her ikisinin de çalışıyor olması ve bebeklerini bakıcıya emanet etmek zorunda kalmaları durumunda tercih ettikleri kamera sistemleridir. Bebek kamerası ya da bakıcı kamerası olarak da bilinmekte olan sistemler aslında kablosuz IP kamera sistemleridir. Piyasada farklı şekillerde bulabileceğiniz bebek kameralarının farklı pek çok modeli bulunmaktadır. Bebeklerin güvenliği için tercih edilen kamera sistemlerinin kullanım kolaylığı, yerinin istenildiği gibi değiştirilebiliyor olması ve kurulumunda tadilata ihtiyaç duyulmaması ebeveynler tarafından tercih edilme ihtimalini artırmaktadır. Peki, bebek kamerası alırken nelere dikkat edilmelidir?

Bebek Kamera sistemleri çeşitleri ve fiyatları

Bebek kamera sistemleri tercihinizi etkileyecek pek çok husus bulunmaktadır. Kamera sistemlerinde fiyatı biraz yükseltebilecek olan bu özellikler sayesinde tam donanımlı bir kamera sisteminin keyfini yaşayabilirsiniz.

Bebekler için alacağınız kamera sisteminin en önemli özelliği kamera çözünürlüğüdür. Kameranın HD ya da Full HD olması çözünürlük açısından büyük önem taşımaktadır. 1080p ya da 780p olarak tercih edeceğiniz görüntü kalitesi ise bebeğinizi izlerken yeterli görüntü kalitesini size sunacaktır. Görüntü kalitesinin artması depolama esnasında ayıracağınız alanında artması anlamına geleceği için bu boyutları aşmanız önerilmez.

Kameranın sesli olması önem vermeniz gereken bir diğer kamera özelliğidir. Amaç çocuğunuzu sadece izlemek olmamalıdır. Aynı zamanda bakıcınızın sesini de işitebilmelisiniz ki durumlarda yanlış anlaşılma olmasın. Çünkü o an yaşanan olay size masum gelse dahi bakıcınız sesi ile çok farklı bir tavır takınmış ve sesli şiddet uyguluyor olabilir. Ayrıca kameralarda çift taraflı sesli konuşma özelliği tercih etmeniz evdeki kişiye seslenip, cevap almanıza da yardımcı olacaktır.

Bebek kamera sistemleri için önemli bir diğer detay ise uzaktan erişimdir. Satın almış olduğunuz kamera sisteminde mutlaka mobil, tablet ya da bilgisayar üzerinden uzaktan erişim imkanı sunulmalıdır. Bu sayede anlık takipte kalabilirsiniz.

Kamera sistemlerinde önemli bir diğer özellik ise hareket algılamadır. Bu özelliği barındıran kameralar aslında tam bir avantajdır. Çünkü amacı kameranın herhangi bir harekette kayıt etmeye başlaması olan bu özellik sayesinde boş odayı saatlerce kaydetmekten kurtulacaksınız. Bu özellik sayesinde sadece çocuk ve bakıcı arasındaki ilişkiyi izleyecek hem zamandan hem depolamadan kazanç sağlayacaksınız.

Bebek Kamera Sistemleri ile ilgili tüm detaylı bilgileri bulmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bebek Kamera Sistemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Bebek Kamera Sistemleri ile ilgili güncel bilgiler için bizi takip edebilirsiniz.

editor